20 Dhuratat më të mira për të apasionuarit pas sporteve ujore të vitit 2022


Ne mund të fitojmë të ardhura nga produktet e disponueshme në këtë faqe dhe të marrim pjesë në programet e filialeve. Mëso më shumë >

Publikuar 31 tetor 2022 15:02

Dhurata më e mirë për vozitësin në jetën tuaj është ajo që do të përdorin. Ne grumbulluam 20 dhurata që mund t’i shijojnë vozitësit e të gjitha niveleve të aftësive. Meqenëse ka shumë lloje të ndryshme të interesave të vozitjes dhe sporteve ujore, ne kemi përfshirë një sërë opsionesh më poshtë. Megjithatë, njerëzit që kënaqen me konviktin e rastësishëm me vozis, kajak në ujërat e bardha dhe peshkimin mund të kenë rëndësinë më të madhe.

Më e mira në përgjithësi

nrs qese e thate

NRS Bill’s Bag Dry Bag ka qenë një element kryesor në linjën NRS që nga viti 1977. Ideale për udhëtime me vozitje shumëditore, është bërë nga PVC dhe poliestër i papërshkueshëm nga uji. Ndërtimi i qëndrueshëm dhe mbyllja e StormStrip sigurojnë që pajisjet tuaja të qëndrojnë të thata dhe e bëjnë të lehtë ngjeshjen për një vulosje të sigurt. Kur mbyllet siç duhet, çanta e faturës së NRS parandalon që uji të hyjë në qese nga spërkatja e ujit ose edhe nëse anija juaj rrokulliset. Kjo çantë na pëlqen gjithashtu për transport, pasi ajo ka një parzmore të rregullueshme të çantës së shpinës.

Kandiduesi

Go pro kit

Duke supozuar se vozitësi në jetën tuaj tashmë ka varkën dhe aksesorët e nevojshëm për të dalë në ujë, një Kamera Veprimi e papërshkueshme nga uji GoPro mund të jetë një mënyrë argëtuese për ta për të dokumentuar aventurat e tyre. Përsa i përket çmimit, është paksa mburrje, veçanërisht për paketën. Kamera mund të blihet veçmas, por ne preferojmë paketën pasi përfshin një kuti mbajtëse, shtrëngim montimi, kartë microSD dhe më shumë. Sensori i madh i imazhit kap më shumë me një imazh me cilësi më të lartë. Kjo aparat fotografik ka një sërë veçorish të shkëlqyera dhe është i papërshkueshëm nga uji deri në 33 këmbë (10 metra).

Ora më e mirë e papërshkueshme nga uji

ora suunto

Nëse jeni duke blerë për një vozitës që i pëlqen sportet e tjera në natyrë, ora Suunto 9 Peak Pro është një investim i shkëlqyer. Peak Pro ka saktësi të shkëlqyer GPS, është jashtëzakonisht i qëndrueshëm dhe ka deri në 37 orë jetëgjatësi të baterisë nga një karikim 1-orë. Ka 97 mënyra sportive që lejojnë përdoruesin të gjurmojë më mirë stërvitjet, sinjalizimet e motit dhe navigimin. Aplikacioni Suunto mund të çiftohet me orën për të regjistruar aktivitete dhe për të sinkronizuar me Strava ose aplikacione të tjera fitnesi.

Bordi më i mirë i vozitjes

ishull SUP

Ka shumë opsione fantastike kur bëhet fjalë për dërrasat me vozitje që fryhen. Edhe pse ne gjithashtu i duam dërrasat e forta me vozitje, ato me fryrje janë më të lehta për t’u ruajtur dhe janë ende mjaft të qëndrueshme. Isle Pioneer është një nga tabelat tona të preferuara tani për shkak të vlerës së tij. Ka një çmim të përballueshëm për cilësinë dhe paketa e bën të lehtë të mësosh se si ta përdorësh. Ishulli është i shkëlqyeshëm për vozitësit që kënaqen me vozitje në ujë të sheshtë, në lumenj dhe madje edhe në seanca të vogla sërf. Është mjaft i madh dhe i qëndrueshëm për të transportuar kafshë shtëpiake, një pasagjer tjetër ose ngarkesë.

Ftohësi më i mirë

ftohës ende për rrugë

Mund të ketë ftohës të projektuar në mënyrë eksplicite për kajak, por na pëlqen kur ftohësit janë funksionalë për disa aktivitete. Yeti Roadie 24 është madhësia e duhur për t’u vendosur pas sediljes së një makine. Është miqësore me udhëtimin dhe sigurohet lehtësisht në anije të të gjitha madhësive. Madhësia më e vogël është ajo që na tërhoqi drejt këtij dizajni më të freskët. Ajo funksionon siç duhet të gjithë ftohësit Yeti, dhe dizajni i ri tani është mjaft i lartë për të akomoduar një shishe verë. Është më i hollë dhe më i lëvizshëm pa kompromentuar performancën termike.

Kajaku më i mirë i fryrë

kajak me ajër

Ne zgjodhëm të përfshinim një kajak të fryrë në vend të një kajaku të fortë për shkak të lehtësisë së ruajtjes dhe transportit. Kajaku inflatable Aire Lynx I ka të ngjarë të jetë opsioni më i shtrenjtë i dhuratës në listën tonë, por nëse jeni duke blerë një kajak që ka nevojë për një lumë të qëndrueshëm që është i lehtë për t’u ruajtur, ky është ai. Ka kapacitet të mjaftueshëm ruajtjeje për disa ditë, dhe anët e profilit të ulët dhe byka e sheshtë lejojnë manovrim të lehtë. Është bërë nga materiale PVC rezistente ndaj gërryerjes duke e bërë atë mjaft të fortë dhe të qëndrueshëm për lumenjtë. Ky është një investim i shkëlqyer i krijuar për të qenë i gjithanshëm dhe i mjaftueshëm për t’u përdorur në lumenj ose liqene të qetë.

Kajaku më i mirë i palosshëm

Kajak i liqenit Oru

Një tjetër opsion për vozitësit që kanë mungesë të ruajtjes ose që nuk kanë një automjet me raft çatie është një kajak i palosshëm. Kajakët e liqenit Oru janë të lehta për t’u ngritur dhe për të bërë një ditë relaksuese në ujë. Oru Lake Kayak është modeli më i vogël dhe më i lëvizshëm i kajakut që ata kanë në këtë kohë. Është projektuar për ujëra të qeta dhe është i shkëlqyeshëm për fillestarët, udhëtarët ose njerëzit që shijojnë vozitjet e rastësishme. Montimi zgjat vetëm disa minuta dhe polipropileni me dy shtresa 5 mm e bën kajakun rezistent ndaj shpimit dhe gërryerjes.

Kapela më e mirë

faturat e markës

Branded Bills është një dhuratë unike dhe funksionale për entuziastët e sportit dhe të natyrës. Kapelet e tyre sportive funksionojnë jashtëzakonisht mirë në kushte të ndryshme dhe janë të personalizueshme, duke i bërë ato të thjeshta për t’u personalizuar si dhurata. Kapela Bare Relaxed Performace është e rehatshme, e lehtë dhe largon lagështinë. Materialet antimikrobiale parandalojnë krijimin e aromave dhe aftësitë për të hequr lagështinë i bëjnë ato ideale për vozitje.

Veshja më e mirë

kapuç pa pagesë

Të kesh një këmishë dielli për të veshur peshkimin, hipjen me vozitje ose për një ditë në plazh është një domosdoshmëri. Hoodie Free Fly Bamboo është një opsion i lehtë, që merr frymë me një kapuç që përshtatet rehat mbi një kapak. Ka një UPF prej 40+, dhe edhe pse është bërë nga fibra kryesisht natyrale, performanca është e krahasueshme me këmisha dielli krejtësisht sintetike. Është në dispozicion në disa ngjyra të ndryshme dhe disa madhësi.

Këpucët më të mira

këpucë mishansha

Këto mund të mos jenë këpucë specifike për vozitje, por këpucët sportive Mishansha Quick Drying janë këpucë uji të përballueshme. Përdorini ato për një ditë plazhi, shëtitje me varkë, lundrim, vozitje dhe më shumë. Ata kanë një shollë gome të shtrënguar, duke e bërë lëvizjen në to një fllad. Materialet janë rezistente ndaj kripës dhe mund të përdoren në të gjitha sportet ujore. Pjesa e sipërme është e ajrosur me ventilim kryq me kullim të shpejtë dhe fleksibilitet për një përshtatje më të rehatshme. Ata gjithashtu kanë vrima kullimi në pjesën e poshtme të këpucëve për të ndihmuar që uji të rrjedhë më shpejt nga këpucët.

PFD më e mirë

e-ronny pfd

Astral E-Ronny PFD është një PFD i gjithanshëm dhe funksional për peshkim, kajak rekreativ dhe turne. Edhe nëse vozitësi në jetën tuaj tashmë ka një pajisje personale të notimit, mund të ketë nevojë për një përmirësim. Dizajni i qëllimshëm bën një përshtatje të rehatshme pa kompromentuar performancën. Ajo ka një vlerësim USCG Type III, kështu që ju e dini se marka nuk ka kompromentuar fuqinë për dizajn. Karakteristika të tjera përfshijnë xhepa me zinxhir të dyfishtë dhe pajisje të rënda.

Syzet më të mira të diellit

oakley e shtënë e ndarë

Një palë syze dielli të mira shkojnë shumë kur jeni jashtë në ujë. Qëllimi është të gjeni një përshtatje të mirë dhe lente që mbrojnë sytë tuaj nga dielli dhe shkëlqimi i ujit. I disponueshëm në 14 ngjyra të ndryshme, Oakley Split Shot është krijuar për t’u përdorur në ujë. Këto syze kanë një përshtatje me tre pika dhe një jastëk hundë që nuk rrëshqet për t’u siguruar që ato nuk do t’ju rrëshqasin nga fytyra ndërsa peshkoni ose vozisni. Lentet HDPolarized dhe Plutonite minimizojnë shkëlqimin dhe filtrojnë 100% të të gjithë UVA dhe deri në 400nm UVB. Lente me recetë janë gjithashtu të disponueshme.

Më e mira për peshkim

arkë kajaku në shkretëtirë

Optimizoni hapësirën e ruajtjes kur peshkoni nga një kajak me Arkën e Kajakut të Sistemeve të Wilderness. Projektuar për t’u përshtatur në ndarjen e ruajtjes së pusit të rezervuarit, ju mund t’i mbani të gjitha pajisjet tuaja të sigurta, të organizuara dhe të lehta për t’u aksesuar. Ndarja kryesore e arkës përshtatet me sende më të mëdha si kutitë e kapëseve, ndërsa sendet më të vogla mund të futen në ruajtjen e kapakut dytësor. Kjo arkë specifike për ruajtjen e kajakut është ideale për peshkim, me katër mbajtëse shufrash dhe hapësirë ​​për të mbajtur kutitë e mjeteve. Është rezistent ndaj ujit kur mbyllet dhe ka pika universale për uljen e qerpikëve.

Kombinimi më i mirë i shufrës dhe rrotullës

kombinim shufra dhe bobina

Fituesi i kombinimit më të mirë të mbështjellës/shkopit nga ICAST, nuk mund të gaboni me këtë dhuratë. Nëse jeni duke i dhuruar një vozitësi që shpesh peshkon nga kajaku ose bordi i tyre me vozis, atëherë Abu Garcia Revo X ia vlen të shikohet. Performanca e nivelit pro dhe çmimi i shkëlqyeshëm e bëjnë këtë kombinim shufra dhe bobina një marrëveshje me vlerë, veçanërisht për peshkatarin e basit. Ka një dizajn të qëndrueshëm me një kornizë rezistente ndaj korrozionit dhe komponentë të lehtë për t’u mirëmbajtur. I lehtë dhe i fortë, ka ndjeshmërinë që peshkatarët duan.

Më e mira nën 50 dollarë

peshqir prej llave mini gjithçka

Sportet ujore do të thotë që në mënyrë të pashmangshme do të lageni. Të kesh një peshqir të mirë në dorë është një domosdoshmëri. Ne rekomandojmë shumë të gjitha produktet Lava Linens, por ne e duam veçanërisht peshqirin Mini Everything. Është një peshqir udhëtimi kompakt me absorbueshmëri optimale. Mbajeni atë në makinë, hidheni në një çantë udhëtimi ose merrni me vete në një turne si rezervë ose peshqir kryesor. Ajo që na pëlqen është se ka absorbueshmëri më të mirë se peshqirët me mikrofibër, ndërsa është bërë nga materiale natyrale si liri.

Më e mira nën 30 dollarë

Pelikani 1040

Nëse keni një buxhet, por dëshironi të merrni një vozitës diçka shumë të dobishme, merrni parasysh Micro Case Pelican 1040, e cila është mjaft e madhe për të akomoduar telefona ose kamera më të vogla si një GoPro dhe mund të zhytet kur të mbyllet siç duhet. Pelikani shet kuti më të mëdha të të njëjtit dizajn nëse jeni të gatshëm të shpenzoni pak më shumë. Ata të gjithë performojnë mjaft mirë dhe mund të garantojnë që sendet me vlerë të qëndrojnë të thata pavarësisht se çfarë.

Më e mira nën 10 dollarë

bilbil emergjence

Si një çorape ose dhuratë e vogël, një bilbil urgjence është diçka që çdo aventurier në natyrë duhet ta mbajë dhe të dijë ta përdorë. Bilbili që kemi zgjedhur është një bilbil me zë të lartë me dy tuba që fryhet lehtë dhe siguron deri në 120 decibel. Është bërë nga një material aliazh alumini të qëndrueshëm për të siguruar që të mbetet i paprekur pavarësisht se çfarë. Fryn i lagësht dhe i thatë, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për vozitës.

Veshja më e mirë

kostumin më të mirë

Një kostum i mirë lagur (ose kostume tharëse në varësi të aktivitetit) është një pajisje thelbësore për sportet ujore të të gjitha llojeve. Mund të jenë një investim, por zgjasin shumë nëse merrni një produkt cilësor. O’Neill ka një shumëllojshmëri opsionesh të shkëlqyera për të gjitha gjinitë dhe llojet e trupit. Veshja Epic Full Wetsuit është e rehatshme, ka një shtrirje të mirë dhe paketohet në një madhësi të mirë për udhëtime. Është i cilësisë së mirë për çmimin, me tegela të ngjitura dhe të verbëruara për qëndrueshmëri të shtuar.

Aksesori më i mirë

çantë e ndihmës së parë mbijetuese

Ne rekomandojmë paketimin e një çantë të ndihmës së parë për të gjitha aktivitetet në natyrë. Kur vozisni, është e vështirë të hiqni ndonjë pajisje të vjetër në ujë. Kompleti i Ndihmës së Parë i papërshkueshëm nga uji Surviveware është një çantë gjithëpërfshirëse që vozitësit mund të lagen pa dëmtuar sendet brenda. Ajo vjen e pajisur me 200 artikuj të ndihmës së parë në një çantë transporti të organizuar mirë. Kutia është bërë nga materiale 100% të papërshkueshme nga uji me një zinxhir të papërshkueshëm nga uji. Mund të zhytet nën ujë deri në 30 minuta në një thellësi prej 1 metër pa dëmtuar përmbajtjen.

Më i gjithanshëm

këllëf i papërshkueshëm nga uji i pelikanit

Një sërë këllëfësh të papërshkueshëm nga uji për pajisje dhe sende si telefoni janë dhurata klasike për vozitësit. Roli i papërshkueshëm nga uji i Pelican Marine IPX6 është plotësisht i papërshkueshëm nga uji me një mbyllje efektive në rrotull. Na pëlqen që ka vend për më shumë sesa thjesht një telefon, duke ofruar një hapësirë ​​të sigurt dhe të aksesueshme për sende të tjera si një busull, peshqir, hartë ose ushqime të lehta. Ka një rrip shpatullash për t’u veshur në trup ose për t’u lidhur në varkë. Plus, hapësira ruajtëse e ekranit me prekje të smartfonit është ideale pasi ju lejon të përdorni një telefon pa pasur nevojë ta hiqni atë nga kutia e papërshkueshme nga uji.





Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.