Çizmet më të mira të Snowboarding për femra të vitit 2022


Publikuar 20 shtator 2022 16:28

Edhe pse sapo kemi kaluar verën, betties kudo janë duke u përgatitur tashmë për dimër duke pyetur: “Cilat çizme për snowboarding për femra janë të përshtatshme për mua?” Ata po kërkojnë lart e poshtë në internet, në vendet e shitjes me pakicë dhe pyesin miqtë e tyre të hipur: “A ju pëlqejnë ato çizme? A mund t’i provoj ato?”

Dy veçori kryesore që duhen kërkuar këtë sezon janë lidhëse BOA me dy zona dhe sistemet BOA me tre pika që përfshijnë një parzmore thembra. Këto janë sistemet më të fundit të lidhëses në treg këtë vit. Një tjetër është Total Comfort Construction, si dhe veshje të tjera të gatshme për udhëtim jashtë kutisë, të cilat prishen pas blerjes, menjëherë nga rafti.

Më e rëndësishmja, jini në vëzhgim për një ortek të teknologjisë specifike të veshjes së këmbëve për femra. Nëse një kompani po patenton dizajne të përshtatura për anatominë e këmbëve të grave dhe të pjesës së poshtme të këmbës, shanset janë që ato të jenë të dukshme në ndërtimin e çizmeve të tyre. Përshtatja e vërtetë specifike e grave të Burton-it, përmasat e Salomon-it deri në madhësinë 4, RIDEs Jade Last Performance Fit dhe paneli i viçit të zonës së përkulur K2s janë vetëm disa paraqitje të nxehta që po thyejnë tavanin e qelqit për të grishur betties që kërkojnë pluhurin e tyre të gralit të shenjtë dhe çizmet e parkut. Kërkoni këto dhe teknologji të tjera për t’u siguruar që të gjeni këpucën më të mirë për këmbën tuaj unike.

Nëse jeni duke kërkuar lart e poshtë për çizmet e reja më të mira të snowboarding për femra në treg, mos kërkoni më larg se ky artikull. Ne kërkuam raftet e këpucëve në të gjitha kategoritë më të rëndësishme dhe gjetëm zgjedhjet më të mira të industrisë në të gjitha anët. Qoftë të gjithë gdhendni malin apo reçelin hekurudhor me më të mirën. Nëse jeni duke kërkuar për një çizme buxhetore ose pantofla qelqi më të teknologjisë me të gjitha zilet dhe bilbilat, lexoni më tej për të zbuluar çizmet më të mira të snowboard-it për femra për të gjitha aventurat tuaja pikante dhe të lezetshme këtë dimër.

Gjërat që duhen marrë parasysh përpara se të blini Snowboarding më të mirë të grave

Në përgjithësi, çizmet e snowboard janë më pak të rehatshme se çizmet e zakonshme të përditshme. Megjithatë, ato janë shumë më të rehatshme sesa ngurtësia ekstreme e fortë plastike e çizmeve të skive. Disa konsiderata për t’u menduar kur reflektoni për komoditetin e çizmeve në dëborë janë madhësia e saktë dhe përshtatja për stilin e synuar të hipjes (që mund të përfshijë nuancën e prodhuesit – më shumë në një sekondë), sa të ftohta kanë tendencën t’i keni këmbët kur hipni në shpatet dhe kur prisni në linjat e ashensorit, dhe cili është niveli juaj aktual i aftësive. Këtu keni një përmbledhje se si t’i merrni parasysh këta faktorë kur zgjidhni çizmet e dëborës që ju përshtaten.

Madhësia dhe përshtatja e çizmes

Për sa i përket madhësisë dhe përshtatjes, çizmet tuaja në snowboard duhet të përshtaten pak më të rehatshme se çizmet tuaja të përditshme. Për shembull, kur vendosni veten për atlete, do të dëshironit një hapësirë ​​të vogël midis gishtit tuaj dhe fundit të kutisë së këpucëve ose gishtërinjve. Ky nuk është rasti për çizmet e dëborës. Gishtat e këmbëve duhet të vijnë deri në fund të çizmes.

Për më tepër, përmasat e prodhuesve mund të ndryshojnë. Disa marka priren të jenë të mëdha, disa marka priren të jenë të vogla, ndërsa disa marka mund të funksionojnë pak të gjera ose të ngushta. Kur zgjidhni madhësinë dhe përshtatjen më të mirë, mund të ndihmojë të vizitoni një vendndodhje me pakicë që ka çizmet që ju intereson dhe ta provoni personalisht.

Ngrohtësi

Madhësia dhe përshtatja e çizmeve dhe ngrohtësia mund të shkojnë krah për krah. Nëse çizmet tuaja janë paksa shumë të ngushta, ndonjëherë këmba juaj do të ftohet për shkak të mungesës së rrjedhjes së gjakut. Nëse çizmet tuaja janë paksa shumë të mëdha dhe vishni dy palë çorape për të mbushur hapësirën, shtresa shtesë e çorapeve mund të shtypë shtresën prej pelushi dhe si rezultat mund të mos ketë vend të mjaftueshëm për hapësirën ajrore dhe mbushjen e nevojshme për të krijuar të mira. izolim. Së fundi, nganjëherë këmbët e snowboarderëve ftohen duke pritur në radhë për ashensorë dhe sapo kufiri të kthehet në veprim duke copëtuar fustanella dhe rrëmujë, këmbët e tyre kthehen në Betty të djersitura. Nëse këmba juaj është e ftohtë, është e rëndësishme të mendoni pse dhe çfarë mund të bëhet për të zgjidhur atë problem. Ndonjëherë është teknologjia e çizmeve, ndonjëherë është madhësia, ndonjëherë është kardio.

Niveli i aftësive

Kur vendosni për një çizme për dëborë, është mirë të dini dhe të kuptoni nivelin tuaj të aftësive dhe çfarë lloj kalërimi ju pëlqen të bëni. Për shembull, nëse xhirot e parkut janë gjëja juaj, sa më e ngurtë dhe më agresive çizmet tuaja, aq më mirë mund të arrini në tavolinat, kutitë dhe të gjitha opsionet e tjera të parkut. Në mënyrë të ngjashme, qasja e imbarkimit me ndarje të pasme kërkon gjithashtu një çizme më të ngurtë. Për një kalorës të përditshëm ose dikë që sapo ka filluar, një përshtatje më e relaksuar është mjaft e mirë. Disa kalorës gjithashtu mendojnë se çizmet më të forta zgjasin më gjatë.

Më e mira në përgjithësi

Best_Womens_Snowboarding_Boots_Burton

Pse bëri prerjen

Kombinimi i jastëkëve Specific Women’s True Fit dhe lidhëses BOA me dy zona do të thotë që këto çizme snowboard përshtaten si një dorezë. Shtoni tek çanta e gjumit teknologjinë fletë reflektuese nën këmbë për ngrohtësi të përsosur komode të këmbëve dhe dizajnin standard të industrisë që mund të vijë vetëm me një markë të vjetër të trashëgimisë si Burton, dhe Limelight merr shiritin blu për më të mirën në shfaqje.

Karakteristikat kryesore

 • Përshtatje e vërtetë specifike për femra
 • Lidhje BOA me dy zona
 • 1 vit garanci

Pro

 • Ndërtimi i Komoditetit Total
 • Karakteristikat specifike të grave

Kundër

 • Konviktet e shkollave të vjetra mund të preferojnë veshje të formuara nga nxehtësia

Në komoditet dhe stil, nga rafti i skive deri te paketa e çizmeve, Burton Limelight Boas do t’ju çojë kudo në mal që dëshironi të shkoni. Sistemi i lidhëses BOA me dy zona vendos shiritin për përshtatje me dy zona të dallueshme të dantellave që mund të rregullohen në mënyrë të pavarur për përshtatjen më të personalizuar të mundshme. Një guaskë e brendshme rezistente ndaj dëborës mbyll elementët e jashtëm ndërsa teknologjia e manshetës së kyçjes që gjendet në veshjen prej pelushi e mbyll në mënyrë të sigurt thembrën e mbajtësit në vend duke e përqafuar fort viçin dhe duke përdorur manshetën e brendshme lidhëse në pjesën e përparme dhe kyçin e këmbës. Thonja e jashtme DynoGRIP përmban tërheqje shtesë në tavolinën e shputës dhe thembra për mbërthim më të madh ndërsa Total Comfort Construction ofron ndjesi thyerjeje të menjëhershme, direkt nga kutia.

Më i gjithanshëm

Best_Womens_Snowboarding_Boots_salomon

Pse bëri prerjen

Salomon Ivy është një kënaqësi e turmës pa marrë parasysh audiencën. Është këpucë e preferuar për të gjitha nivelet e kalorësve. STR8JKT shumëdimensionale me tre pika të shtuara nuk siguron rrëshqitje të thembrës gjatë rrëshqitjes së malit në stilin e lirë. Me një përkulje mesatare dhe konstruksion të përshtatshëm për ngasje, këto çizme ndihen si një ëndërr gjatë gjithë ditës derisa të keni shtrydhur çdo rënie të fundit nga pjerrësia. Vrasni gjithë ditën si një fillestar aspirues ose një profesionist i sprovuar pa e prishur bankën me këto çizme të lehta dhe kompakte në tërheqje.

Karakteristikat kryesore

 • Ndryshimet 1:1 për çdo gjysmë madhësi në guaskë dhe astar
 • STR8JKT BOA shërojnë parzmore
 • Çizme e adaptueshme me performancë të lartë për fillestarët dhe ekspertët dhe të gjithë ata në mes
 • Kjo varkë është bërë në një madhësi 4

Pro

 • Teknologjia e mbështetjes së shërimit STR8JKT
 • Pika e madhe e çmimit
 • Krijuar për të gjitha nivelet e kufirit

Kundër

 • Nuk vihet re asnjë teknologji e qartë femërore

Duke përqafuar këmbën tuaj si një ëndërr me peshë pendë, rehatia, mbështetja dhe shkathtësia e këtyre çizmeve do t’ju mbajnë në renë nëntë, ndërsa pluhuri do të këpusni çdo rezervë para syve. Që nga fillimi, kjo çizme është bërë gjithnjë e më e mirë. E pajisur me boa të dyfishtë, Ivy tani përfshin një parzmore të thembra me pikë të tretë të quajtur STR8JKT e cila krenohet me eliminimin e plotë të rrëshqitjes së thembra. Duke eksploruar në të gjithë terrenin malor ose duke provuar dorën tuaj në stilin e lirë, këto çizme mbështesin çdo përpjekje alpine që mund të imagjinohet. Së fundi, Salomon e kullon Ivy me një përbërje gome të patentuar të quajtur Contagrip, e cila i kundërligj të gjitha kushtet nën kapjen e këmbës.

Buxheti më i mirë

Best_Womens_Snowboarding_Boots_Ride

Pse bëri prerjen

Çizmet e Sage Snowboard janë një vlerë pa garë, një vlerë qesharake fenomenale për atë që ofron. Kjo çizme është 50 dollarë më pak se shumica e çizmeve më të lira të markave konkurruese të saj dhe qindra më pak se shumë çizme të krahasueshme. Për të nisur, kjo çizme për dëborë trajton një shqetësim të vjetër për grirëset femra: Çizmet nuk janë të dizajnuara shpesh dhe rrallë i përshtaten viçave tanë. RIDE dëgjoi klithmat tona dhe u përgjigj me një rregullim me velcro në manshetën e çizmes, e cila lejon një përshtatje të veçantë të veçantë në zonën e sipërme të kyçit të këmbës/të poshtme të tibisë.

Karakteristikat kryesore

 • Pika e çmimit vrasës
 • LSD & CAT (Ladies Specific Design & Calf Adjustment Technology) si dhe Jade Last, një performancë e dizajnuar për përshtatjen specifike të grave
 • Udhëzuesi Closer Lace dhe 4 Boa Fit System, të dyja marrin unike teknologjinë e përhapur

Pro

 • Pika e çmimit të jashtëzakonshëm
 • Montim i rregullueshëm i viçit
 • Përshtatje e shkëlqyer për një këmbë të ngushtë

Kundër

 • Zakonisht çizmet me këtë pikë çmimi konsumohen pak më shpejt se opsionet më të shtrenjta

Çizme perfekte me çmimin më të mirë, Sage ka disa veçori unike që thjesht nuk mund t’i gjeni me një kosto kaq të ulët. Kjo përfshin sistemin e pronarit të patentuar të dantellave Closer i cili mund të jetë kritik për këmbët e grave pasi ato ndonjëherë janë më të ngushta se profili i këmbës mashkullore. Karakteristika të tjera tërheqëse përfshijnë astarin e formuar me nxehtësi Intuition i cili nxehet dhe më pas përshtatet me porosi me këmbën tuaj. Së fundi, një shollë Grip Light e përbërë nga gome gome për tërheqje maksimale në akull dhe qëndrueshmëri e mban përdoruesin të përshkojë edhe terrenin më të vështirë.

Çizmet më të forta të Snowboard: Formati K2

Çizmet më të forta të Snowboard-it

Best_Womens_Snowboarding_Boots_K2

Pse bëri prerjen

Ekzistojnë dy teknologji të avancuara që gratë konviktore do t’i pëlqejnë në lidhje me çizmet Format. Panelet e para shtrirjeje të bazuara në stilastik në krye të veshjeve që kufizojnë presionin e padëshiruar në muskujt e viçit. Së dyti, komponentët teknologjikë që do t’i bëjnë këto çizme të qëndrojnë në provën e kohës (të mira për librin e xhepit dhe për mjedisin): thembra vibram të përforcuara me gomë të jashtme në zona me stres të lartë dhe material pronësor që përdor një rrëshirë të qëndrueshme për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe konsumin rezistencës.

Karakteristikat kryesore

 • Teknologjia e fundit
 • Materiali i jashtëm sintetik premium shumë rezistent ndaj gërryerjes
 • Thonat Vibram të bëra nga 30 për qind material i ricikluar
 • Paneli i viçit të zonës së përkulur

Pro

 • Gama e madhe e përmasave, 6 deri në 11
 • Shumë i ngurtë
 • Konfigurimi i parzmores me 3 pika

Kundër

 • Mund të jetë shumë e ngurtë për fillestarët

Kjo është një nga çizmet më të ngurta që vërehet në shapkën e qelqit të rrumbullakosur lart, që do të thotë se ekzekutohet me saktësi në pluhur dhe në shina dhe groomers. Kombinuar me standardin e industrisë në teknologjinë BOA, duke përfshirë konfigurimin e parzmores me 3 pika, i cili mban në vend thembrën e përdoruesit, të jeni të sigurt që këto çizme janë ndërtuar për kalorësit më agresivë. Formimi i nxehtësisë nga shkuma Intuition dhe mbulesa reflektuese e nxehtësisë përputhen dhe ngrohin këmbën në kushtet më të ftohta dhe më të vështira. Së fundmi, Harshmellow, i zhvilluar nga K2 zbut dridhjet e padëshiruara dhe punon për të krijuar udhëtimin më të qetë që mund të sjellë çdo çizme në treg.

Si i bëra zgjedhjet e mia

I konsiderova të gjitha markat më të mira të snowboarding në mbarë botën dhe më pas zgjodha 10 çizmet më të mira bazuar në 20 vjet përvojë në snowboard. Prej aty ekzaminova të gjitha specifikimet e secilës çizme dhe u dhashë përparësi çizmeve që demonstronin ekspertizë të qartë në teknologjinë e krijuar për këmbët e grave.

Pyetjet e shpeshta

Pyetje: Sa kushtojnë çizmet e snowboarding?

Çizmet e Snowboarding variojnë në kosto duke filluar nga rreth 200 dollarë si bazë, megjithëse, herë pas here ka marka unisex shumë buxhetore për më pak. Nuk është e pazakontë të shpenzosh midis 300-350 dollarë për një markë solide që do të zgjasë për shumë sezone.

Pyetje: Çfarë ndodh nëse çizmet e mia në snowboard janë shumë të mëdha?

Nëse çizmet tuaja në snowboard janë shumë të mëdha, disa gjëra mund të ndodhin. Flluskat mund të krijohen në lëkurën tuaj nga lëvizja e këmbës tuaj në hapësirën e hapur të çizmes, mund të jetë më e vështirë për të marrë saktësi në kthesat dhe gdhendjen për shkak të mungesës së shtrëngimit dhe në fund mund t’ju pengojë të përparoni në sport. Preferohet përshtatja më e hollë dhe më e ngushtë pa lënduar këmbën tuaj.

Pyetje: Sa shpesh duhet t’i ndërroj çizmet e mia në dëborë?

Sa shpesh duhet të zëvendësoni një çizme dëbore varet disi nga ju. Pas një deri në disa sezone, ka të ngjarë të filloni të shihni konsumim të çizmeve tuaja. Ose veshja e brendshme do të mbushet me të vërtetë, boa ose lidhëse do të prishen ose pjesa e jashtme mund të fillojë të prishet. Në varësi të asaj se sa shpesh udhëtoni, çizmet zakonisht zëvendësohen çdo dy vjet, ndonjëherë më shpejt, ndonjëherë më vonë.

Mendimet Përfundimtare

Investimi në kompletin tuaj të snowboard-it mund të jetë i kushtueshëm, por dividentët e pagave japin 10-fish. Nëse jeni i ri në këtë sport, investoni në përputhje me rrethanat dhe ndërsa aftësitë tuaja përparojnë, rrisni investimin tuaj në pajisje dhe çizme që komplimentojnë aftësitë tuaja në rritje. Nuk është e gjitha tym dhe pasqyra. Në dy dekadat që kam bërë copëzimin, teknologjia ka ndryshuar dhe përmirësuar përvojën e snowboarding në të gjitha aspektet e sportit, duke përfshirë çizmet. Hulumtimi dhe shpenzimi i parave për kambanat dhe bilbilat më të fundit me të vërtetë bën një ndryshim në performancën tuaj në dëborë.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.