Mashtrimet më të mira të drerit të vitit 2022


Publikuar 11 gusht 2022 15:00

Unë isha një skeptik i natyrshëm. Mendimi për të shtuar një karrem me dollar në organizimin tim të gjuetisë së harkut më bëri të dridhura. Gjithmonë më është dashur t’i mësoj gjërat në mënyrën e vështirë dhe qëndrimi im i kujdesshëm më kushtoi disa para të mëdha në fillim të jetës sime të gjuetisë së harkut.

Ky qëndrim është rregulluar, komplimente të një 8-pikësh 140-inç që shkatërroi Flambeau Boss Buck-in tim. Unë e kisha parë dollarin shumë herë në një burim të rëndësishëm ushqimi të gjelbër dhe nuk mund të futesha në pemën e duhur. Si një përpjekje e fundit, bleva një karrem dhe e nisa. Dy orë në gjueti, dollari im i shënjestruar po gjuante tokën në 20 jard. Në panik, më mungonte. Shigjeta goditi shpinën e dollarit, gjë që e zemëroi atë dhe ai shkatërroi karamele-duke dërguar plastikën andej-këtej-para se të ikte.

Që nga ai takim, unë kam qenë pro mashtrimit. Jo, unë nuk përdor një karrem dreri në çdo situatë, por kur gjuaj një zonë të hapur ku paratë mund të shohin, dhe unë mund t’i quaj ato para, dua t’u jap atyre një pamje vizuale.

Një karrem i vetëm me qëndrim ose një kombinim i dollarit dhe drenukut gjithashtu funksionon shkëlqyeshëm kur gjuani në fushë

skajet ku përcaktimi i rrugëve të hyrjes dhe daljes rezulton i vështirë. Bucks kontrollojnë shpesh burimet e ushqimit dhe duan të dalin në fushë, të tregojnë dominim dhe të fillojnë të nuhasin zonjat. Ata priren të mërziten kur shikojnë lart dhe shohin një mashtrues tashmë në fushën e tyre.

Mashtrimet janë gjithashtu një domosdoshmëri për gjuetarët e harkut të lojërave tokësore. Përdorni një karrem të montuar në hark në kombinim me një karrem 3-D, hidhni pak CRP dhe përgatituni për veprim. Ky kombinim funksionon si një bukuri. Një kalimtar i rastit sheh drenushen 3-D dhe më pas spiunon atë që duket të jetë një drenushe e ngujuar dhe e gatshme për mbarështim. Kombinimi është shpesh i tepërt për t’u trajtuar nga një brut i sëmurë, dhe ato vijnë në një varg. Më e mira nga të gjitha, ju nuk keni nevojë për një trung pemësh ose një blind për të hequr këtë gjueti.

Le të zhytemi në mashtrimet më të mira të drerit në dispozicion sot.

Gjërat që duhen marrë parasysh përpara se të blini

Sinqerisht, jo shumë. Mashtrimet mund të jenë shumë të efektshme gjatë fazave para, kulmore dhe pas puçrrave, dhe nëse dëshironi të shtoni një nivel të eksitimit në rutinën tuaj të bishtit të bardhë, një karrem do ta bëjë atë me ndarje.

Mos kurseni në cilësi nëse zgjidhni një karrem tradicional 3-D. Ka mashtrime të tmerrshme në treg dhe prodhimet e dobëta prodhojnë rezultate të tmerrshme në terren. Më pëlqen Dave Smith Decoys, Flambeau, dhe megjithëse nuk fitoi një çmim në këtë pjesë, unë kam pasur sukses të madh me Scar Deer Decoy të Primos.

Nëse kaloni rrugën me pëlhurë të plotë ose të montuar në hark, kushtojini vëmendje të veçantë mënyrës sesi karremi ngjitet me harkun tuaj – thjeshtësia është gjithçka. Për sa i përket karabave të pëlhurave me trup të plotë, sigurohuni që sistemi i vendosjes të jetë i shëndoshë dhe se mund t’i stabilizoni ato karrem në tokë të fortë e të ngrirë.

Më e mira në përgjithësi

Më të mirët_Drerët_Decoys_scheels

Dave Smith Decoys Posturing Buck Decoy
ngërç

Pse e bëri prerjen

Dave Smith është një artist dhe mashtrimet e tij duken sikur i përkasin një muzeu, jo në fushë. Posturing Buck Decoy nuk është ndryshe, dhe realizmi i falsifikimit dhe qëndrimi i tij agresiv funksionon mirë në afrimin e parave të trofeut.

Karakteristikat kryesore

 • 52 inç hundë në bisht
 • Gjerësia 12 inç tek supet
 • Asamble pa vegla
 • Detaje fantastike, anatomie dhe ngjyra

Pro

 • Pamje e gjallë
 • Teknologjia ACE rrit fleksibilitetin
 • Mban skemën e ngjyrave të bojës në çdo mot
 • Veshë të mbështjellë pas, qafë të trashë, qëndrim të shkëlqyeshëm

Kundër

 • E rëndë për t’u mbajtur
 • Duhet të montohet në shtëpi

Disa herë kur gjuaja me këtë karrem, humba në ulur, harrova se e nisa dhe më pas zemra ime më rrihte pak kur ngrita sytë. Mashtrimet e drerit nuk bëhen më realiste, dhe pozicioni i veshëve, qafa e trashë dhe qëndrimi agresiv i drerit është shumë për të kërkuar dashuri. False vjen e kompletuar me një grup brirësh realiste, një grup veshësh dhe një shtyllë fushore. Unë rekomandoj të shpenzoni 70 dollarë shtesë dhe të merrni Standën Posturing Buck; e tejkalon aksionin. Teknologjia ACE i jep mashtruesit fleksibilitet dhe memorie të madhe, kështu që ju nuk do të luftoni me rrudha dhe pjesë të dredhëzës që janë zhytur brenda. Karakteri ruan formën dhe pamjen e tij dhe do të zgjasë për sezone, pavarësisht nga kushtet e motit. DSD nuk i anashkalon detajet e shkëlqyera – ky mashtrim i drerit i ka të gjitha – dhe ka mjeshtëri të jashtëzakonshme.

Buxheti më i mirë

Best_Deer_Decoys_dickssportinggoods

Flambeau Outdoors Scrapper Buck Dicks Sporting Goods

Pse e bëri prerjen

Për një mashtrues që vesh një çmim prej 150 dollarësh, ky mashtrues dreri ka shumë gjëra për të. Ajo trazon, jo frikëson. Madhësia e trupit i ngjan një dollari 2-1/2-vjeçar, dhe kjo është bujare, dhe mbulesa e kokës së Scrapper është e vogël. Ndërsa unë kam parë dollarë të rritur të injorojnë mashtrimin plotësisht, të tjerët do të hyjnë dhe do ta shkatërrojnë atë.

Karakteristikat kryesore

 • 44 inç hundë në bisht
 • 32-inç supe në tokë
 • Realizëm i fortë
 • Dizajn i qëndrueshëm

Pro

 • Lehtë për t’u transportuar
 • Bisht faux si gjallë
 • Madhësia e trupit 2 1/2 vjeç
 • Montim i thjeshtë

Kundër

 • Pothuajse shumë i vogël
 • Ngjitje e dobët e tokës

Nëse po kërkoni të futeni në lojën e mashtrimit, por nuk jeni të sigurt nëse do të jetë një taktikë ku mbështeteni shpesh, Scrapper Buck është një zgjedhje e shkëlqyer. Karakteri ka një realizëm të shkëlqyeshëm, është një fllad për t’u mbledhur dhe për shkak se këmbët, veshët dhe brirët përshtaten brenda zgavrës qendrore të trupit, karrem është e lehtë për t’u transportuar në pyll nëpërmjet çantës së transportit me ngjyrë portokalli flakëruese. Shtyllat me fileto dhe prizat e kyçjes kanë përmirësuar stabilitetin e përgjithshëm, por edhe shtyllat e reja të kokës katrore të Flambeau, të cilat përfshihen me karrem, priren të mos qëndrojnë në erëra të forta. Shtojca e etiketës së parfumit të këmbës së pasme është një prekje e këndshme, dhe unë gëzoj bishtin artificial të gjallë.

Realizmi në këtë para të vogël është i madh, dhe kur Chris Schiller krijoi modelin, ai donte një falsifikim që do të agjitonte në vend që të frikësonte. Thënë kështu, madhësia e mashtrimit herë pas here mund të jetë një problem. Kam parë para që e injorojnë atë, por kam parë të tjerët ta shkatërrojnë atë. Varet nga dita. Megjithatë, me këtë çmim do të jetë e vështirë të gjesh diçka më të mirë.

Mirupafshim

Best_Der_Decoys_Flambeau

Flambeau Master Series Grazing Doe Flambeau

Pse e bëri prerjen

Flambeau ka krijuar karrem të shkëlqyer për dekada, dhe Master Series Grazing Doe është një shembull i shkëlqyer i vëmendjes së prodhuesit ndaj detajeve dhe realizmit. Mashtrimi krijon një atmosferë të qetë dhe ka funksionuar mirë në sjelljen e parave që nuk janë gati për t’u bllokuar nëpër zona të hapura në rrezen e harkut.

Karakteristikat kryesore

 • 41 inç hundë në bisht
 • Madhësia e jetës
 • Skema realiste e bojës
 • Qëndrimi i përsosur i të ushqyerit

Pro

 • Detaji i flokëve
 • Veshë të kundërt
 • Ngjitësja e këmbës së këllëfit dhe vrimës së çelësit
 • Funksionon shkëlqyeshëm me një dekret të dollarit

Kundër

 • Aksionet nuk përfshihen
 • Erërat e forta bëjnë kërdinë

Efektiviteti i mashtrimeve të drenushave neglizhohet. Karriget e Doe janë mjete të shkëlqyera gjatë të gjitha fazave të sezonit. Më pëlqen veçanërisht qëndrimi jo-agresiv i të ushqyerit, i cili u thotë dollarëve dhe zonjave të tjera se gjithçka është mirë dhe asgjë e pazakontë nuk po ndodh. Së bashku me qëndrimin e saj jofyes, dredhia është tepër e gjallë; skema e bojës është e përsosur, dhe detaji i flokëve është realist. Dizajni i lidhjes së këmbës së këllëfit dhe vrimës së çelësit premton montim të shpejtë dhe këmbët dhe veshët përshtaten në zgavrën e trupit për transport të lehtë. Trupi ka përmasa reale, gjë që shton realizmin, dhe nëse doni t’i shkundni gjërat gjatë rrëmujës, shtoni një karrem me dollar në këtë Kullotje. Unë kam pasur rezultate të shkëlqyera duke përdorur një dre dhe një karrem si një palë.

Dreri më i mirë i montuar në hark

Pajisjet më të mira të drerit_Decoys_ultimatepredator

Ultimate Predator Gear Stalker Whitetail pajisje e fundit grabitqare

Pse e bëri prerjen

Nëse gjuani bisht të bardhë kudo në vend, kjo dredhi duhet të jetë në çantën tuaj të mashtrimeve. Një falsifikim i lehtë, i stilit të leckës, ngjitet në xhepat e sipërm dhe të poshtëm të gjymtyrëve të harkut tuaj. Trupi është ultra-realist dhe mund të shndërrohet nga një dre në një dollar në sekonda.

Karakteristikat kryesore

 • Dritarja e integruar e xhirimit
 • Më pak se 10 ons
 • Rrëzohet në diametër 10 inç
 • Rrip sigurie portokalli i integruar

Pro

 • Pamje realiste
 • Pëlhurë mikro-kamoshi pa UV, tharje të shpejtë
 • Ngjitet në përkulje në sekonda
 • Lëvizshmëri e plotë e gjahtarit
 • Shumë përdorime

Kundër

Disa mund të qeshin, por kjo mashtrim mund të kishte kapur lehtësisht mashtrimin më të mirë të përgjithshëm të drerit. Stalker Whitetail ngjitet në harkun tuaj në sekonda me anë të Velcro—disponohen sisteme të shumta montimi—dhe madhësia është e përkryer për të mbuluar lëvizjet tuaja. Mashtrimi është i sigurt, mbulon trupin tuaj dhe dritarja e hapjes ka madhësinë e duhur, që do të thotë se ndërhyrja e shigjetave nuk është kurrë një shqetësim. Me këtë karrem, ju mund të futeni në furçë, të shkoni në një kërcell ose të përdorni teknikën time të preferuar, ta lidhni atë me një dollar 3-D dhe të bëheni pjesë e skemës aktuale të mashtrimit. Do të ishte më mirë nëse do të përpiqeshit ta vlerësonit plotësisht këtë karrem, dhe mund të bashkëngjitni një palë brirë (shitet veçmas) dhe ta transformoni karrekun nga një dre në një dollar.

Sistemi më i mirë i kombinuar i mashtrimit

Best_Der_Decoys_Cabelas

Ekipi i ëndrrave të Montana Decoy qime

Pse e bëri prerjen

Dy mashtrime që ju lejojnë të krijoni skenarë të ndryshëm për më pak se 130 dollarë, duhet të jenë pa mend. Ndërkohë që era do të bëjë kërdi në këto gëlltitje të stilit të pëlhurës së plotë, printimet fotografike u japin atyre një pamje reale.

Karakteristikat kryesore

 • Buck & Doe
 • Peshë e lehtë
 • E palosshme
 • E qëndrueshme

Pro

 • Sistemi i plotë i mashtrimit
 • Përdorimi gjatë gjithë sezonit
 • Bishti ngacmues i adaptueshëm
 • Lëvizje e madhe dhe realizëm

Kundër

 • Era e tepërt është e keqe
 • Xhepat e mëngëve të shtyllës kanë nevojë për punë

Unë kam përdorur me sukses Montana Decoys për drerin, gjelin e detit, brirët dhe drerin. Në kushtet e duhura, ato funksionojnë mirë. Dhe meqenëse ato palosen, futen në një çantë shpine dhe peshojnë pothuajse asgjë, unë i konsideroj ato një artikull të arsenalit të bishtit të bardhë. Mashtrimet përdorin një sistem me shtylla tende dhe mund të montohen në sekonda, dhe pamja e tyre realiste fotografike është tërheqëse. Shumë drerë kanë rënë pas kësaj dyshe vdekjeprurëse.

Si i bëra zgjedhjet e mia

Deklarata ime e kartës së kreditit dëshmon se jam bërë disi një njohës i mashtrimit dhe kam testuar dhe luajtur me mashtrime të shumta gjatë viteve. Ata që fituan një vend në këtë pjesë e fituan atë vend. Përsëri, megjithatë, ju duhet të bëni disa testime dhe të zbuloni se çfarë mashtrimi do të funksionojë më mirë për ju. Ju nuk mund të gaboni me asnjë nga zgjedhjet në këtë listë, por kur bleni një karrem, marr parasysh:

 • Ajo që synoj: Zgjidh një karrem që do të marrë një reagim nga shtatin e duhur të dollarit.
 • Ku jam duke gjuajtur: Nëse jam duke e shtyrë për t’u ulur, dua që të jetë sa më pa dhimbje.
 • Si mbahet: Sidomos për modelet e pëlhurave, dua që dredha ime të fiksohet në tokë lehtësisht dhe në mënyrë efektive.

Pyetjet e shpeshta

Pyetje: A mund të përdorni një objektiv gjuetie me hark si një karrem dreri?

Po ti mundesh. Megjithatë, objektivat 3-D janë të shtrenjta dhe shumica janë të rënda. Bëjeni atë nëse mund ta çoni karrekun tuaj në vendin tuaj me një karrocë elektrike. Nëse jo, më mirë ndërto muskujt e këmbëve tani përpara se të fillojë sezoni. Gjithashtu, nëse një dollar bëhet ultra-agresiv, ju mund të shikoni që karreci juaj i shkumës të shpërthehet. Unë rekomandoj përdorimin e objektivave tuaja për të qëlluar dhe lënien e mashtrimit tek një prej modeleve të përmendura më sipër.

Pyetje: A duhet t’i lë drerit jashtë gjatë natës?

Jo! Nëse e lini jashtë një natë një karrexhatë të fortë, shanset janë të shkëlqyera që do të ktheheni ditën tjetër dhe do ta gjeni atë në copa. Unë kam humbur objektivat 3-D në oborrin tim për një dollar mashtrues që endej larg nga pylli i tij. Nëse e lini trungun tuaj të drenusit, ka të ngjarë të ktheheni për ta gjetur atë të thyer në pjesën e pasme dhe paratë do të ngjiten mbi të gjithë natën.

Pyetje: Cila aromë e tërheq më shumë drerin?

Hidhni një monedhë për këtë pyetje. Aromat janë një mister për mua, por gjatë riprodhimit të para-pushimit dhe kulmit, më pëlqen të shtoj Estrusin e Artë Special të Wildlife Research’s në konfigurimet e mashtrimit. Një aromë dominuese e dollarit mund të japë gjithashtu rezultate të mira.

Pyetje: A i trembin paratë e mëdha mashtrimet e parave të mëdha?

Në përvojën time, nëse synoni një dollar 4-1/2 vjeç ose më të vjetër, ju dëshironi një dollar 3-D me një raft të fortë dhe trup të madh. Paratë e mëdha duket se turpërohen më shumë nga sfiduesit më të vegjël; sepse i shohin si një jokërcënues, siç bëjnë një dre më të pjekur. Nëse do të ndeshesh me një hajdut, merr një dredhi që do ta rrisë atë.

Mendimet Përfundimtare

Mos u bëj unë. Kam kaluar shumë sezone duke mos përfituar nga përdorimi i drerit gjatë rrëmujës. Jo vetëm që mashtrimet e drerit janë të efektshme, por ato shtojnë një ndjenjë eksitimi. Unë gjithashtu rekomandoj shumë të shkoni në rrugën e mashtrimit të montuar në hark. Duke e çiftuar atë karrexha të montuar në hark me një karrexha 3-D të dollarit për të simuluar drenushat e mbyllura.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.