Rripat më të mirë të armëve të 2022


Përditësuar më 14 qershor 2022 në orën 10:55

Të kesh një shumëllojshmëri të rripave të armëve me cilësi të lartë është e rëndësishme nëse do të mbani një armë. Po, po them që zgjedhja juaj e rripit është edhe më e rëndësishme se zgjedhja e këllëfës. E shihni, nuk ka rëndësi se sa mirë jeni të stërvitur ose sa e mirë është mbajtja dhe fshehja e këllëfit tuaj, nëse nuk mund ta mbani armën me këllëf në vend të sigurt në trupin tuaj gjatë çfarëdo aktiviteti që mund të bëni gjatë gjithë kohës. ditë.

Ashtu si ka një shumëllojshmëri aktivitetesh të ndryshme që mund të bëni, ka një shumëllojshmëri të rripave të armëve me cilësi të ndryshme në treg. Ndërsa të gjithë bëjnë të njëjtën gjë themelore – mbajeni armën me këllëf të sigurt në vend – ato mund të mos jenë të gjitha të përshtatshme për çdo mjedis. Të kesh të duhurin për çdo skenar do të thotë që do të jesh i përgatitur sido që të jetë aktiviteti që ke.

Me këtë në mendje, ne do të shqyrtojmë disa nga rripat më të mirë të armëve në treg tani dhe do t’ju ndihmojmë të vendosni se cili mund të jetë i duhuri për ju.

Gjërat që duhen marrë parasysh përpara se të blini një rrip armësh

Ashtu siç ka të ngjarë të zotëroni më shumë se një këllëf, ka të ngjarë të përfundoni me më shumë se një rrip armësh. Në të njëjtën mënyrë si këllëfët, rripa të ndryshëm shërbejnë për qëllime të ndryshme, ndaj mos u ndjeni sikur jeni të mbyllur në një rrip që tani derisa ai të japë shpirt. Në vend të kësaj, merrni parasysh nëse rripi juaj aktual i armës po bën atë që ju duhet të bëni. Nëse jo, është koha të filloni të blini një të re.

Natyrisht, vendimi përfundimtar varet nga ju, por nëse do të blini një rrip të ri armësh, atëherë këtu janë disa nga gjërat që duhet të mendoni përpara se të ndaheni me paratë tuaja të fituara me vështirësi:

Materiale

Dëshironi një rrip lëkure apo një rrip najloni? Po në lidhje me Velcro, kapëse ose mbyllje tradicionale me kopsa? Të gjitha këto janë opsione solide nga të cilat mund të zgjidhni, por të gjitha kanë përfitime dhe disavantazhe.

Mjedisi

Ku do të vishni rripin dhe çfarë do të bëni ndërkohë që e keni veshur atë? A do të jeni në një klasë trajnimi taktik apo në një mjedis zyre me jakë të bardhë? Ka rripa të krijuar për të kryer të njëjtën gjë, por përzihen ndryshe në varësi të vendit ku e mbani rripin.

Sigurisht, siguria është gjithmonë një shqetësim. Sigurohuni që të rishikoni 10 rregullat e sigurisë së armëve nga Fondacioni Kombëtar i Sporteve të Qitjes. Dhe rishikoni listën tonë të armëve më të mira për sugjerime.

Çmimi

Një rrip i shtrenjtë nuk është gjithmonë rripi më i mirë. Sigurohuni që të shikoni materialet nga të cilat janë bërë rripi dhe pajisjet dhe shikoni nëse mendoni se ato ofrojnë cilësinë dhe performancën që prisni me një çmim që mendoni se është i arsyeshëm. Nëse jo, vazhdoni të bëni blerje; opsioni i duhur është atje.

Më e mira në përgjithësi

Best_Gun_Belts_Klik_Belts

Rripa taktik 2-shtresash klik Klikoni Rripat

Pse bëri prerjen

Rrjeti tepër i qëndrueshëm me dy shtresa dhe kopsa e patentuar e Cobra e bëjnë rripin Taktik të Rripave Klik një opsion të fortë për veshje dhe përdorim serioz.

Karakteristikat kryesore

 • Qepur trefish për forcë shtesë
 • Ndërtimi me dy shtresa ofron shumë ngurtësi
 • Katërmbëdhjetë kombinime të ndryshme ngjyrash

Pro

 • Kopsa super e fortë Cobra hapet menjëherë
 • Mund të shtoni mbërthyes opsional me grep dhe unazë për të mbajtur bishtin në vend
 • Kopsa alumini i anodizuar 7075 dhe rrip i fortë industrial për përdorim të vështirë gjatë gjithë jetës

Kundër

 • Në dispozicion vetëm në gjerësi 1,5”.
 • Bishti i rregullimit është 11” i gjatë, kështu që është shumë material shtesë

Rripi Taktik 2-Ply nga Klik Belts përdor shtrëngimin e tyre të patentuar Cobra, për të cilin ata thonë se është më i forti në botë. Pavarësisht forcës së tij të jashtëzakonshme, ai mund të hiqet menjëherë falë shtrëngimit inovativ. Dhe duke u ndërtuar duke përdorur alumin 7075 të anodizuar, me siguri do të zgjasë një jetë.

Ndryshe nga versioni i këtij rripi i projektuar për veshje të rastësishme, ky rrip është i ndërtuar me rrip me dy shtresa. Kjo shtresë e dyfishtë është e ngurtë në drejtim vertikal, por e përkulshme në horizontale, duke e bërë atë një rrip të shkëlqyer armësh. Në vend që të merrni parasysh gjatësinë shtesë për armën tuaj kur të përcaktoni se çfarë madhësie të porosisni, Rripi Taktik Klik ka një bisht shumë të gjatë që mund të rregullohet për instalime të ndryshme pa pasur nevojë të blini një rrip më të madh se sa ju nevojitet.

Më e mira për mbajtjen e fshehur

Best_Gun_Belts_brownells

Brezi i armëve ekzekutive të këllëfëve të kryqëzuar brownells

Pse bëri prerjen

Ideja e mbajtjes së fshehtë është të përzihet dhe brezi i armëve ekzekutive nga Crossbreed nuk do të tradhtojë përpjekjet tuaja për mbajtjen e fshehur.

Karakteristikat kryesore

 • Bërthama najloni për qëndrueshmëri
 • Plotësisht i personalizueshëm
 • Disponohet në dy gjerësi për të përshtatur një sërë sythe rripash

Pro

 • Shumë opsione: dy gjerësi, katër lloje lëkure, tre opsione shtrëngimi dhe pesë ngjyra fijesh për të zgjedhur
 • Bërthama najloni siguron qëndrueshmëri pa ngurtësi të panevojshme
 • “CB” diskrete në shtrëngim nuk do të tradhtojë qëllimin e vërtetë të rripit

Kundër

 • Garancia e përjetshme e Crossbreed nuk mbulon rripat e tyre

Crossbreed ka bërë këllëf të shkëlqyer mbajtës të fshehur, kështu që ka kuptim vetëm që ata të bëjnë një rrip të shkëlqyer mbajtës të fshehur. Rripi i tyre Ekzekutiv i Armëve është një opsion në modë dhe profesional për ata që preferojnë një pamje më të lëmuar që thotë “zyrë qoshe” në vend të “bartje e fshehur”.

I disponueshëm në gjerësi 1,25” dhe 1,5”, ky rrip përdor dy pjesë lëkure të përputhur me kokrra të kryqëzuara shtatë-unce me një astar rripi me rrip najloni të endur të bashkangjitur me ngjitës industrial. Rezultati i këtij dizajni të ri është një rrip i fortë me mbështetje superiore për nevojat tuaja të bartjes, ndërkohë që ofron ende fleksibilitet për veshje të rehatshme të përditshme. Pamja e përfunduar dhe e rafinuar e këtij rripi do të gjejë një vend në veshjet tuaja të veshjeve të biznesit, si dhe në mbajtjen tuaj të përditshme.

Më e mira nën 50 dollarë

Best_Gun_Belts_Galco

Rrip këllëf Galco CLB5 Carry Lite Galco

Pse bëri prerjen

Produkte të shkëlqyera me çmime edhe më të larta janë të vështira për t’u gjetur, por Brezi i mbajtëses Galco CLB5 Carry Lite arrin të jetë me të vërtetë një produkt i shkëlqyer me një çmim të shkëlqyeshëm.

Karakteristikat kryesore

 • E punuar me lëkurë dyfish të trashë
 • Kops bronzi i nikeluar
 • E konstruktuar nga kordon premium premie në qendër

Pro

 • Kushton vetëm 49 dollarë
 • Shumë vrima rregullimi
 • Dizajni i thjeshtë nuk do të tradhtojë qëllimin e vërtetë

Kundër

 • Në dispozicion vetëm në gjerësi 1,5”.
 • Shumica e madhësive porositen prapa

Galco njeh produktet e armëve prej lëkure, pasi këllëfët e tyre janë të besuar në mbarë botën. Pra, ka kuptim vetëm që ata dinë të bëjnë një rrip armësh prej lëkure cilësore. Rripi i timonit premium premium me trashësi të dyfishtë lejon që rripi i mbajtësit CLB5 Carry Lite të ofrojë ekonomi, funksion dhe pamje të bukur.

Me gjithsej shtatë vrima të vendosura një inç larg njëra-tjetrës, ka shumë hapësirë ​​për një gamë të gjerë rregullimi nëse mbani armë të ndryshme në këllëf të ndryshëm, përveç shtimit ose zbritjes së pajisjeve të tjera me rrip. Për të përcaktuar madhësinë e saktë për të porositur, matni rripin tuaj ekzistues nga fundi i shtrëngimit deri te vrima që po përdorni aktualisht. Kjo matje do të jetë madhësia që duhet të porosisni për rripin tuaj të ri Galco. Për shkak se ka madhësinë e vrimës qendrore, do të jeni në gjendje të përshtateni lehtësisht për secilën nga pajisjet tuaja të transportit.

Najloni më i mirë

Best_Gun_Belts_5.11

5.11 Brezi i trajnerit taktik 5.11

Pse bëri prerjen

Rripi i trajnerit taktik 5.11 është një provë pozitive që najloni është i përshtatshëm për përdorime të rënda shumë më lart dhe përtej asaj që mendonit se ishte e mundur nga një pëlhurë që shpesh lidhet me pantyhose.

Karakteristikat kryesore

 • E disponueshme ne gjashte ngjyra
 • Zbehet dhe rezistent ndaj grisjeve
 • Kopsa rrëshqitëse është pafundësisht e rregullueshme

Pro

 • Konvertohet në një lidhëse, rrip transporti ose parzmore emergjente
 • Mbërthyesit me grep dhe unazë lejojnë rregullim shtesë
 • Lidhja prej çeliku inox vlerësohet në më shumë se 2.5 ton

Kundër

 • Përmasat janë të vogla, ndaj bëni kujdes kur porosisni

Motoja taktike 5.11 është “Gjithmonë Jini gati”. Me rripin e tyre të trajnerit, do të jeni gjithmonë. Zgjedhja e vazhdueshme e profesionistëve të zbatimit të ligjit prej vitesh tashmë, Rripi i trajnerit Taktik 5.11 është ndërtuar nga rrjetë najloni ultra e fortë me qepje të rënda. Rripi përmban një shtrëngim të fortë çeliku inox, i testuar për rezistencë në tërheqje deri në 5,100 paund.

Natyra rrëshqitëse e shtrëngimit e bën të lehtë vendosjen e përshtatjes pikërisht aty ku dëshironi. Mbërthyes me grep dhe unazë në bisht e mban atë të mbërthyer, kështu që nuk do të pengohet dhe nuk do të pengojë lëvizjet. E disponueshme në gjashtë ngjyra të ndryshme, pëlhura është rezistente ndaj zbehjes në mënyrë që të duket mirë edhe pas vitesh konsumimi të fortë. Si një bonus shtesë, rripi mund të shndërrohet në një lidhës, rrip transporti ose parzmore emergjente në rast se duhet të vini në lojë moton 5.11 në botën reale.

Më e mira për EDC

Best_Gun_Belts_Magpul

Brezi i armës Magpul Tejas “El Original” 2.0 Magpul

Pse bëri prerjen

I projektuar për bartje të përditshme, ky rrip është ndërtuar për të funksionuar kur ju nevojitet më shumë, por është gjithashtu i përshtatshëm për përdorim të rregullt edhe kur nuk e mbani me vete.

Karakteristikat kryesore

 • Rinovuar nga dizajni origjinal
 • Prodhuar ne SHBA
 • E disponueshme ne tre ngjyra

Pro

 • Ngurtësia e rripit të armës me komoditet të rripit të veshjes
 • Shtresa fleksibël polimer siguron mbështetje shtesë pa ngurtësi të panevojshme
 • Lidhja e rripit të sheshtë ruan një profil të hollë për më pak printim

Kundër

 • Rrotullimi i ngushtë dhe përkulja e tepërt mund të tendosin lëkurën dhe të dobësojnë qepjen

Magpul ka rinovuar Tejas “El Original” Gun Belt 2.0 (prandaj 2.0) për ta bërë atë edhe më të mirë se versioni i mëparshëm. Ai siguron ngurtësinë e rripit të armës me komoditetin e rripit të veshjes dhe ofron performancë pa shtrirje dhe varje. Në zyrë ose në ritëm, do të jeni në gjendje ta mbani të qetë pa tërhequr vëmendjen te vetja.

E bërë nga 100% lëkurë demi të Amerikës së Veriut, Tejas “El Original” 2.0 mbështetet nga një shtresë mbështetëse e një polimeri fleksibël. Një pjesë e rinovimit përfshin një shtrëngim të ri rripi lehtësisht të heqshëm, i krijuar me një dizajn profili të hijshëm, i cili shtrihet në bel dhe ndihmon në reduktimin e printimit kur e mbani me vete. Rripi vjen në përmasa të barabarta nga 32”-44” në zgjedhjen tuaj të zezë, çokollatë dhe kafe të hapur. Më e mira nga të gjitha, është prodhuar në SHBA.

Si i bëra zgjedhjet e mia

Ashtu si shumë sende të tjera të lidhura me armët e zjarrit, pronarët e armëve priren të grumbullojnë shumëfish rripa armësh. Unë kam në pronësi të paktën një duzinë të ndryshme gjatë dekadës së fundit dhe jam vendosur në tre që tani janë pjesë e rotacionit tim të rregullt. Kur bëhet fjalë për të zgjedhur atë të duhurin për mua, unë vlerësoj rripat më të mirë të armëve në dispozicion duke përdorur kriteret e mëposhtme:

 • Materiale: Pavarësisht nëse është najloni apo lëkure, çelik inox apo nikel, a janë materialet që përbëjnë këtë rrip të një cilësie mjaft të lartë saqë do të qëndrojnë deri në vitet e përdorimit?
 • Trashësia: A është ky rrip mjaft i trashë për të siguruar mbështetjen e duhur që më nevojitet pa qenë aq i trashë sa të bëhet i rëndë ose i vështirë për t’u vendosur ose hequr?
 • Kostoja: A është ky rrip armësh një vlerë e mirë për çmimin që do të kushtojë?

Pyetjet e shpeshta

Pyetje: A janë të rehatshëm rripat e armëve?

Po, një rrip i mirë armësh është i rehatshëm. Vini re, megjithatë, se thashë një rrip armësh “të mirë”. Ata nuk janë krijuar të gjithë të barabartë dhe mund të zbuloni se preferoni disa materiale mbi të tjerët. Sigurohuni që të merrni kohë për të gjetur rripin e duhur për ju, pasi është e domosdoshme që ai të jetë mjaft i rehatshëm për t’u veshur gjatë gjithë ditës. Nëse jo, nuk do të dëshironi ta vishni, duke mposhtur të gjithë qëllimin e rripit të armës.

Pyetje: A ia vlejnë rripat e armëve?

Po, rripat e armëve ia vlen. Rripi standard i vendosur nga një dyqan mallrash nuk është krijuar për të përballuar peshën shtesë që vjen me mbajtjen e një arme dhe pajisje të tjera çdo ditë. Ata gjithashtu nuk mund të përballojnë konsumin shtesë. Nëse nuk investoni në një rrip të mirë armësh herën e parë, thjesht do të përfundoni duke hedhur para të mira pas të këqijave, ndërsa blini një rrip nën nivel pas tjetrit.

Pyetje: Sa kohë zgjasin rripat e armëve?

Një rrip i mirë armësh duhet të zgjasë për vite dhe vite. Disa njerëz madje kanë raportuar se rripat e tyre të armëve zgjasin një dekadë ose më shumë. Ashtu si çdo produkt tjetër i bërë nga materiale të qëndrueshme dhe cilësore, mund të prisni që një rrip armësh të zgjasë për një kohë të gjatë për sa kohë që kujdeseni siç duhet për të. Një rrip i mirë armësh është një investim, dhe si shumica e investimeve, ato janë propozime afatgjata.

Mendimet Përfundimtare

Ashtu si armët dhe këllëfët që ata mbështesin, të kesh një rrip të mirë armësh është thelbësore. Por edhe rripat më të mirë të armëve nuk janë një propozim “një madhësi që i përshtatet të gjithëve”, kështu që mund t’ju duhen opsione të shumta në varësi të mënyrës se si planifikoni t’i përdorni ato. Konsideroni se si dhe ku do ta vishni, materialet prej të cilave është ndërtuar dhe zgjidhni një rrip që funksionon për atë skenar bazuar në informacionin e mësipërm.

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.